Informace


Tak uteklo hodně vody a taky se toho ve studiu eQuasi mnoho za poslední dobu událo. Máme spousty novinek, jak ve vybavení, službách a také hlavně do studia nastoupila nová tvář - Martin Holander (zvukový mistr, hudebník a hlavně vynikající profesionál). Rozšířili jsme služby o natáčení videoklipů a kompletní grafiku až po tisk bookletů na CD, včetně finálního výlisku. Je fajn, že zde mohu napsat, že se tu kapelám líbí a opravdu jich přibývá. Realizovali jsme zde za poslední dobu minimálně 4 kompletní CD a mnoho pilotních projektů. V brzké době vyjde reportáž v Muzikusu a několik videí.


Jelikož tento web je opravdu těžko stále aktualizovat, mrkněte raději, pro aktuálnější informace na náš facebook.
Mimochodem, zda bude mít opět někdo zájem o radu, pokec, návštěvu, klidně volejte. Všem Vám moc děkuji a hudbě zdarec. Petr.

 

 Dnes dorazil dlouho očekávaný pramp+kompresor Rupert Neve Design Portico 517


Nové studiové monitory YAMAHA MS 10M Studio a napájí ho legendární zesilovač MARANTZ 1090 z roku 1979.

Nové monitory + subwoofer. Teď v květnu přišly skvělé monitory VXT8 a Subwoofer 10S
 

Začátkem dubna se nám podařilo sehnat další High End zařízení a to APOGEE AD 16 X a APOGEE DA 16 X, převodník opravu té nejvyšší třídy.

Ve studiu eQuasi se za poslední dobu událo mnoho nového. Dokončilo se nové CD IZIBAND-,,V ZAJETÍ“, dále zde natáčely kapely INSTORM, DEAF & DUMB, FAILURE OF THE

FUCK OFF sice ještě nedotočil, ale při dobré vůli bude to již brzy :)

V dnešních dnes nastupuje českolipská kapela ILLUSIONS, která chce vyprodukovat debutové EP.

1.4. na Apríla začínáme natáčet audio pohádku ,,Kouzelná flétna“ a audio ,,Povídky opilce“.Oslovil jsem pana Oldřicha Navrátila a ten, nad mé očekávání,souhlasil a propůjčí svůj nezaměnitelný hlas. Za co jsem mu velmi vděčný.

Dále produkujeme natáčení písniček do pohádek, hudebně vzdělávací audio CD. Pomalu se také připravuje odnož studia eQuasi a to nakladatelství eQuasibook, ale o tom příště.. :)

Hlavní velkou změnou ve studiu je nové vybavení.

Portico II Buss Master Processor….od Rupert Neve Designs

2x Portico 511…mikrofonní preamp od Rupert…N..Designs

Tyto přístroje od legendy a mága pana Ruperta Neve jsou svou kvalitou na špičce v profi studiích o celém světě. První z nich-master buss procesor bude vynikající pomocník, jak v samotném nahrávání, ale hlavně pro mastering, kde spolu s Tube-Tech LCA 2B posune naše možnosti, jak se poprat

Jednotlivé preampy (další se budou postupně doplňovat) jsou zabudovány do LUNCH BOXU, který pro nás vyrobil na zakázku Míla Potůček za studia Rivulet. Svou konstrukcí umožní instalaci až 10ti podobných přístrojů.

…a v neposlední řadě je na spadnutí nákup komplet nových mikrofonů na bicí a nových poslechových monitorů…..toť asi zatím to nejzajímavější ze zákulisí našeho hudebního útočiště. Díky všem za spolupráci, všem co u nás nahrávali (jasně i těm,kdo ne :)) ať se vše daří a kdo se třeba i jen přijede mrknout, toho rádi uvítáme a zodpovíme jakýkoli dotaz.

Petr.

 

Studio eQuasi letos na jaře stihlo vyprodukovat dost zajímavých projektů. Kapely Vodopaad, Snoezelen, Fuck Off dokončily nahrávání EP. Vodopaadi jsou teď v posledních úpravách. Nahrávání mixu a masteringu měl ve své režii Jirka Pletánek ze spolupracujícícho studia Pavouk. Vodopaadi při masteringu využijí navíc služeb Jardy Suchánka (ex SONO). K lepšímu komfortu pro práci jsme pořídili nový pult s digitálním kontrolerem DIGIDESIGN C24.


Také se instalovala akcelerační karta UAD-2 QUAD Custom. Kde máme k dispozici nepřeberné množství těch nejkvalitnějších plugins, které byly oceněny jak mnoha světovými cenami, tak si jich cení a užívá stovky studií po celém světě.

simulace 24 stopého 2" legendárního STUDER A800

např. nejvyhledávanější EQ z řady Pultec Passive EQ, dále např. Fairchild kolekce kompresorů

Dále kapela Ty krávo dokončila CD, které vyjde kolem 10.května 2014. Na všech projektech jsou použity analogové přistroje NEVE 8803, sumační mix NEVE 8816, preampy UAD, TLA, FOCUSRITE, JOEMEEK, SSL. Kompresor TUBE-TECH LCA 2B spolu s NEVE 8816 a UAD 4-710d LEXIKON PMC 81 + mnoho dalších zařízení jsou použity na konečný mastering.
V dubnu a květnu se bude realizovat CD kapel BAMBULE MUSIC a IZIBAND

Děkujeme všem, kteří s námi holdovali hudbě a navštívili studio a někdy opět dodáme nějaké info.

Petr.